Finfin bærumshelg både på sprang- og dressurbanen
Postet av Bærum Rideklubb den 18. Feb 2019

Lisa Holmsen og Billy Samaritan suste inn til seier i 1,35 m i Grenland på søndag. Nå venter Norwegian Horse Festival ved Varemessen på Lillestrøm på duoen neste helg. Arkivfoto: Privat
Tekst: Sille Kasin
En rekke av klubbens sprangryttere kan se tilbake på stevnebesøket i regi av Arendal og Grimstad Rideklubb med glede. Mange fine runder ble gjennomført, flere bærumspremier ble plukket, og Lisa Holmsen, hun klinket til med karrierens første feilfrie runde i 1,35 m med Billy Samaritan denne søndagen. – Og innsatsen der, den endte i seier!
Lisa Holmsen/ Billy Samaritan hadde denne gangen hyggelig selskap av hesteekvipasjene Nicoline Thrane-Steen Røkke/ Borat, Maria Wergeland/ Thor Hero og Siril Sønsteby/ Last Thought og Giga Star de Tiji i Fevik, og på ponnisiden bidro også Linea Westby Lien/ Sligo Furistos Flight og Mathilde Fürstenau Notto/ Genepy B til bærumsglede gjennom hele stevnehelgen.
Dressurrytter Therese Bjerkan la på sin side veien til Grenland Ryttersportsklubb for sesongdebut med Dejá-Vú på søndag. Duoen red inn til 66,176 prosentpoeng i MB, der det var åtte ekvipasjer til start. De to går ellers en super spennende sesong i møte, tatt i betraktning at de nå er tatt inn som ekvipasje på juniorlandslaget i dressur 2019.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Bærum Rideklubb
Vil du ta Grønt kort?
11.11.2025
En inspirerende og hyggelig klubbkveld
28.10.2025
Eddie Bulls Ærespris 2025
20.10.2025
Klubbkveld
02.10.2025
Best med Hest 2025
25.09.2025